EURO 2016/ programul meciurilor de la Campionatul European din Franța

Componența Grupelor:
Grupa A: Franța, România, Albania, Elveția
Grupa B: Anglia, Rusia, Țara Galilor, Slovacia
Grupa C: Germania, Ucraina, Polonia, Irlanda de Nord
Grupa D: Spania, Turcia, Cehia, Croația
Grupa E: Belgia, Italia, Irlanda, Suedia
Grupa F: Portugalia, Islanda, Austria, Ungaria

Meciurile de la turneul final (faza grupelor (toate orele de desfășurare a competițiilor sunt cele ale Franței)

Grupa A
10 iunie 2016 (ora 22.00) Franța — România (Stade de France, Saint-Denis)
11 iunie 2016 (ora 16.00) Albania — Elveția (Stade Félix-Bollaert, Lens)
15 iunie 2016 (ora 19.00) România — Elveția (Parc des Princes, Paris)
15 iunie 2016 (ora 22.00) Franța — Albania (Stade Vélodrome, Marseille)
19 iunie 2016 (ora 22.00) România — Albania (Stade des Lumieres, Lyon)
19 iunie 2016 (ora 22.00) Elveția — Franța (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’Ascq)

Grupa B
11 iunie 2016 (ora 19.00) Țara Galilor — Slovacia (Matmut Atlantique, Bordeaux)
11 iunie 2016 (ora 22.00) Anglia — Rusia (Stade Vélodrome, Marseille)
15 iunie 2016 (ora 16.00) Rusia — Slovacia (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
16 iunie 2016 (ora 16.00) Anglia — Țara Galilor (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
20 iunie 2016 (ora 22.00) Rusia — Țara Galilor (Stadium Municipal, Toulouse)
20 iunie 2016 (ora 22.00) Slovacia — Anglia (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)

Grupa C
12 iunie 2016 (ora 19.00) Polonia — Irlanda de Nord (Allianz Riviera, Nice)
12 iunie 2016 (ora 22.00) Germania — Ucraina (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
16 iunie 2016 (ora 19.00) Ucraina — Irlanda de Nord (Stade des Lumieres, Lyon)
16 iunie 2016 (ora 22.00) Germania — Polonia (Stade de France, Saint-Denis)
21 iunie 2016 (ora 19.00) Ucraina — Polonia (Stade Vélodrome, Marseille)
21 iunie 2016 (ora 19.00) Irlanda de Nord — Germania (Parc des Princes, Paris)

Grupa D
12 iunie 2016 (ora 16.00) Turcia — Croația (Parc des Princes, Paris)
13 iunie 2016 (ora 16.00) Spania — Cehia (Stadium Municipal, Toulouse)
17 iunie 2016 (ora 19.00) Cehia — Croația (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
17 iunie 2016 (ora 22.00) Spania — Turcia (Allianz Riviera, Nice)
21 iunie 2016 (ora 22.00) Cehia — Turcia (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
21 iunie 2016 (ora 22.00) Croația — Spania (Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux)

Grupa E
13 iunie 2016 (ora 19.00) Irlanda — Suedia (Stade de France, Saint-Denis)
13 iunie 2016 (ora 22.00) Belgia — Italia (Stade des Lumieres, Lyon)
17 iunie 2016 (ora 16.00) Italia — Suedia (Stadium Municipal, Toulouse)
18 iunie 2016 (ora 16.00) Belgia — Irlanda (Matmut Atlantique, Bordeaux)
22 iunie 2016 (ora 22.00) Italia — Irlanda (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
22 iunie 2016 (ora 22.00) Suedia — Belgia (Allianz Riviera, Nice)

Grupa F
14 iunie 2016 (ora 19.00) Austria — Ungaria (Matmut Atlantique, Bordeaux)
14 iunie 2016 (ora 22.00) Portugalia — Islanda (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
18 iunie 2016 (ora 19.00) Islanda — Ungaria (Stade Vélodrome, Marseille)
18 iunie 2016 (ora 22.00) Portugalia — Austria (Parc des Princes, Paris)
22 iunie 2016 (ora 19.00) Islanda — Austria (Stade de France, Saint-Denis)
22 iunie 2016 (ora 19.00) Ungaria — Portugalia (Stade des Lumieres, Lyon)

Optimi de finală
25 iunie 2016 (ora 15.00) Locul doi Grupa A — Locul doi Grupa C (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne) Meciul 37
25 iunie 2016 (ora 18.00) Câștigătoarea Grupei B — Locul trei Grupa A / C / D (Parc des Princes, Paris) Meciul 38
25 iunie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Grupei D — Locul trei Grupa B / E / F (Stade Félix-Bollaert, Lens) Meciul 39
26 iunie 2016 (ora 15.00) Câștigătoarea Grupei A — Locul trei Grupa C / D / E (Stade des Lumieres, Lyon) Meciul 40
26 June 2016 (ora 18.00) Câștigătoarea Grupei C — Locul trei Grupa A / B / F (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’Ascq) Meciul 41
26 iunie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Grupei F — Locul doi Grupa E (Stadium Municipal, Toulouse) Meciul 42
27 iunie 2016 (ora 18.00) Câștigătoarea Grupei E — Locul doi Grupa D (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 43
27 iunie 2016 (ora 21.00) Locul doi Grupa B — Locul doi Grupa F (Allianz Riviera, Nice) Meciul 44

Sferturi de finală
30 iunie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 37 — Câștigătoarea Meciului 39 (Stade Vélodrome, Marseille) Meciul 45
1 iulie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 38 — Câștigătoarea Meciului 42 (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’Ascq) Meciul 46
2 iulie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 41 — Câștigătoarea Meciului 43 (Stade Bordeaux-Atlantique, Bordeaux) Meciul 47
3 iulie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 40 — Câștigătoarea Meciului 44 (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 48

Semifinale
6 iulie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 45 — Câștigătoarea Meciului 46 (Stade des Lumieres, Lyon) Meciul 49
7 iulie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 47 — Câștigătoarea Meciului 48 (Stade Vélodrome, Marseille) Meciul 50

Finala
10 iulie 2016 (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 49 — Câștigătoarea Meciului 50 (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 51

1521 cititori.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.